RYCHLÁ POPTÁVKA

Optický kabel představuje v současnosti nejspolehlivější typ internetového připojení. Jeho výhody tkví v rychlosti připojení, bezztrátovosti dat, překonání delší vzdálenosti a mnoho dalšího. Především ale surfujete na plný výkon, i když je venku deštivé počasí.

Rychlý internet bez ztráty dat

Optická vlákna dokáží zprostředkovat takový tok dat, že je k vám dokáží dopravit v rychlosti několik desítek gigabitů za sekundu. V některých případech dokonce i v terabitových rychlostech. Optický kabel dále dokáže zajistit bezproblémové doručení odesílaných dat bez sebemenších ztrát. Ke ztrátám v optické síti dochází většinou poškozením drátu nebo jeho nesprávným používáním.

Už žádné čekání na hezké počasí. Optický kabel vás zásobuje internetem za sněhu i deště, v létě i v zimě. Především u optických kabelů vedených pod zemí jste chráněnou osobou. Internet vám tedy nepůjde pouze v případě, že vypadne elektřina.

Výhoda optického kabelu je také ve vzdálenosti. Světlo se v optickém kabelu zpomaluje daleko méně, než je tomu u impulsů uvnitř klasických elektrických kabelů. Optika zkrátka vydrží vysokou přenosovu rychlost a je jí jedno, že je například desítky kilometrů dlouhá. Optický kabel navíc není vodivý, takže jeho vznícení v žádném případě nehrozí.

Optický kabel je bezúdržbový, spolehlivý a vydrží vám několik desítek let.